Published On: 13 Janar, 2016

Real Madrid transferon sulmues për 50 milionë euro

Sulmuesi i Evertonit, Romelu Lukaku mund të jetë përforcimi i parë i Real Madridit, gjatë afatit kalimtar të verës.

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është i interesuar për transferimin e sulmuesit të Evertonit, Romelu Lukaku.

Sipas tabloidit britanik “The Sun”, reprezentuesi belg vlerësohet nga strategu i ri i “Los Blancos” dhe mund të nënshkruajë në Santiago Bernabeu në fund të këtij sezoni.

Lukaku ka realizuar 12 gola në 12 ndeshjet e fundit me Evertonin.

Por, klubi nga Premierliga për shitjen e tij kërkon 50 milionë euro.1117

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...