Published On: 10 Shkurt, 2016

Real Madrid shet super yllin

  • Nga një yll në rritje në një futbollist që mund të largohet për shkak lojës së dobët së fundmi. Është kjo historia e James Rodriguez, zbulimit të Kupës së Botës, ‘Brazil 2014’.

Futbollisti kolumbian i cili u ble për 80 milionë euro nga Real Madridi në verën e vitit 2014, nuk po kalon një moment të mirë forme dhe nëse vazhdon kështu gjasat janë që t’i japë lamtumirën klubit mbretëror në fund të këtij sezoni.

James ka vuajtur shumë nga ndryshimet në drejtim te Reali i Madridit gjatë këtij edicioni, edhe pse shkaku kryesor për formën e dobët të tij është bërë një dëmtim që pësoi me kombëtaren kolumbiane dhe që e mbajti jashtë fushave për rreth 2 muaj në startin e këtij sezoni.

Me Ancelottin sezonin e kaluar 24-vjeçari përmbushi pritshmërit e tifozëve, ndryshe nga ky kampionat ku e vetmja ndeshje për tu mbajtur mend për Jamesin është ajo ndaj Real Betis në fazën e parë, takim në të cilin ish lojtari i Monacos realizoi dy gola spektakolarë.

Me Benitezin, James Rodriguez luante shumë pak, por minutat e tij në këmbë janë rritur me ardhjen e francezit Zidane edhe pse kjo ka ndodhur edhe për shkak të dëmtimit që ka pësuar Gareth Bale, por pavarësisht se ka luajtur shpeshherë si titullar në sfidat e fundit James nuk ka bindur aspak me paraqitjet e tij në fushë.

Në një klub të madh si Reali rendimenti i ulët, nuk të falet dhe pas Higuain e Ozil mund të jetë pikërisht kolumbiani ai që mund të largohet nga Los Blancos për një arsye të ngjashme.

Klubet angleze janë të gatshme të derdhin deri në 70 milionë euro për kartonin e futbollistit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...