Published On: 1 Mars, 2016

Real Madrid nxjerr në shitje dy superyje

  • Real Madrid është gati të nxjerrë në merkato James Rodriguez dhe Isco për shkak se klubi nuk është shumë i kënaqur me paraqitjet e bëra nga dy lojtarët në këtë sezon.

Arsenal, Manchester City dhe Manchester United janë interesuar për këta dy lojtarë në të kaluarën. Madrilenët nuk po kalojnë një moment të mirë në kampionat, me Barcelona-n që kryeson La Liga-n dhe ka thelluar diferencat në 12 pikë. Spanjolli ka realizuar vetëm tre gola në 29 ndeshje në këtë sezon, ndërsa kolumbiani nuk ka bërë më mirë, me vetëm dy gola të shënuar në 2016-ën (5 në total).

Sipas shtypit spanjoll, drejtuesit e Real janë gati ta nxjerrin dyshen në shitje verën e ardhshme, ndërsa Zinedine Zidane po planifikon të bëjë një lloj revolucioni brenda ekipit në përpjekje për të ngushtuar diferencat me katalanasit. Hazard dhe Pogba flitet se janë dy lojtarët e kërkuar nga trajneri francez për të zëvendësuar Isco dhe Rodriguez.

Ndërkohë, Arsenal dhe City kanë kërkuar ta blejnë Isco në të kaluarën dhe verën e ardhshme do të ishin gati të sfidoheshin për të siguruar shërbimet e tij. Nga ana tjetër, United ka kërkuar të sigurojë James Rodriguez nga Monaco në 2014-ën para se ai të zgjidhte Real-in. Kolumbiani është përfolur edhe për një transferim te City.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...