Published On: 14 Janar, 2016

Real Madrid nuk do të mund t’i transferojë këta super lojtarë (Foto)

Mbretërit tashmë e kanë të ndaluar deri në verën e viti 2017 për të transferuar lojtarë.

I pari që ishte në listën e Zinedine Zidanes ishte rikthimi i Alvaro Moratas, në këtë verë, pasi Real Madrid dhe Juventus kishin një marrëveshje që klub madrilen mund ta rikthente.

Juve e kishte blerë për 20 milionë euro, por mund të shitej për 30 milionë.

Tjetër futbollistë në listën e madrilenëve ishte edhe Paul Pogba. Klubi kishte vendosur që të paguante mbi 100 milionë euro vetëm që ta kishte në radhët e veta.

Portieri spanjoll David de Gea po ashtu ishte objektiv i Realit. Për portierin ishte tentuar gjatë verës, por gjithçka kishte dështuar në momentet e fundit.

I fundit, por jo nga rëndësia është Eden Hazard. Belgu nuk po kalon periudhë të mirë te Chelsea dhe ishte përfolur për një kalim të tijin në kryeqytetin spanjoll. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...