Published On: 30 Maj, 2017

Real Madrid -Juventus, zbulohen formacionet (Foto)

  • Juventusi dhe Real Madridi do të tentojnë ta mbyllin sezonin edhe me një tjetër trofe.

Juventusi dhe Real Madridi gjendet në javën më vendimtare të sezonit, pasi të shtunën luhet finalja e Ligës së Kampionëve.

Dy klubet duan ta mbyllin sezonin me një tjetër trofe, duke fituar Championsin të shtunën në Cardiff.

“Zonja e Vjetër” kërkon ta fitojë këtë trofe për herë të parë pas vitit 1996, derisa Real Madridi dëshiron të shkruajë histori duke triumfuar dy herë me radhë në këtë garë.

Përveç kësaj, Zinedine Zidane dëshiron të shkruajë histori me Real Madridin duke fituar La Ligan dhe Championsin në të njëjtin sezon për herë të parë pas vitit 1958, ku për ta bërë këtë ka në super formë Cristiano Ronaldon.

Marca shkruan se formacioni që pritet të jetë titullarë në “Millennium Stadium” ka luajtur më shumë minuta se ai i Juventusit. /Gazeta Express/

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...