Published On: 28 Maj, 2016

Real Madrid – Atletico Madrid, sonte luhet finalja e Ligës së Kampionëve (Video)

E gjithë bota e futbollit sonte do t’i ketë sytë kah ‘San Siro’ e Milanos, aty ku do të luhet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve

Real Madridi në krye me Zinedine Zidanin dhe Atletico Madrid e udhëhequr nga ‘El Cholo’ Diego Simeonen, do të ballafaqohen për herë të dytë brenda dy viteve në një finale të Ligës së Kampionëve.

Mediat e huaja raportojnë se kryeqendra e veriut të Apenineve po përgatitet për Champions me një stil unik që prek jo vetëm tapetin e stadiumit, rrethinat e “San Siros”, por edhe qytetin.

Tashmë tifozë të shumtë madrilen kanë “pushtuar” qytetin e modës. Ndërkohë, tek të dy skuadrat madrilene ekziston një optimizëm i madh për fitore, dhe të gatshëm për këtë super përballje.

Tifozët e Atleticos e Real Madridit do t’i kenë sheshet e tyre ku do ta shikojnë ndeshjen në pamundësi për të hyrë gjithë në stadium.

Dy trajnerët kanë qenë tejet të matur me deklaratat e tyre para kësaj sfidoje, duke e pranuar se nuk do të jetë e lehtë për asnjërën skuadër dhe se kjo finale mund të vendoset nga detaje të vogla.

Finalja mes Real Madridit dhe Atletico Madridi nis në orën 20:45. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...