Published On: 16 Janar, 2016

Real Madrid afër transferimit të Harry Kane

Sulmuesi anglez, Harry Kane mund të jetë transferimi i parë i Real Madridit gjatë afatit kalimtar të janarit.

Pas paraqitjeve fantastike me Tottenhamin në dy vitet e fundit, Harry Kane është bërë njëri ndër sulmuesit më të kërkuar.

Anglezi i talentuar së fundmi është lidhur me një kalim të mundshëm te gjiganti spanjoll Real Madrid.

Mediat spanjolle kanë shkruar se Real Madrid do të ofrojë rreth 65 milionë euro gjatë muajit janar për transferimin e Kanes në ‘Santiago Bernabeu’.

Mbetet të shihet nëse Tottenham do të pranojë një ofertë të tillë edhe pse raportet mes dy klubeve janë fantastike nga shitja e dyshes Bale – Modric.

Gjithashtu për Kane mbetet në garë edhe skuadrat tjera të mëdha si Chelsea, Man United dhe Manchester City.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...