Published On: 29 Prill, 2017

Real Madrid 2-1 Valencia, vlerësimet e futbollistëve (Foto)

Real Madrid ka fituar ndaj Valencias me rezultat 2-1.

“Mbretërit” kanë arritur t’i kthehen fitoreve dhe pozitës së parë pas humbjes në “El Clasico” ndaj Barcelonës, pasi kanë mposhtur Valencian.

Golat në këtë takim u shënuan nga Cristiano Ronaldo (27’) dhe Marcelo (86’) për Los Blancos, ndërsa Dani Parejo (82’) për mysafirët.

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte pikërisht Marcelo, i cili shënoi golin e fitores dhe u notua me 7.7, ndërsa nota më e ulët shkoi për Sergio Ramos dhe Fabian Orellana, të cilët u notuan me 5.9. /Telegrafi/

Real Madrid:

Paraqitje të mirë patën edhe Modric dhe Carvajal

Valencia: 

Te Valencia më të dalluarit ishin Alves, Mina dhe Haddadi

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...