Published On: 4 Mars, 2016

Reagon Selimi: Flamuri kuq e zi do të valojë gjithmonë mes shqiptarëve

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, nëpërmjet Facebook-ut ka reaguar ndaj akuzave me të cilat është rënduar bashkëpartiaku i tij dhe shefi i Inspektoriatit në Komunën e Prishtinës, Sali Zyba.

Zyba akuzohet për dëmtim të pasurisë, pasi ai kishte vendosur flamurin kombëtar në vend të atij shtetëror te rrethi afër spitaleve në Prishtinë.

Selimi ka thënë se ky pushtet dhe kjo Qeveri nuk durohen më.

Sipas tij, flamuri kuq dhe zi do ta valojë gjithmonë aty ku ka shqiptarë.

“E tash, a do të arrestohet dikush për ngritjen e Flamurit Kombëtar te rrethi dhe a do të konsiderohet edhe ngritja e flamurit kombëtar shqiptar si vepër penale? Ky pushtet dhe kjo qeveri nuk durohen më! Flamuri kuq e zi do të valojë gjithmonë aty ku ka shqiptarë”, ka shkruar Selimi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...