Published On: 17 Shkurt, 2016

Reagon Rama: Stop sulmuat një 25-vjeçare, Joleza vajzë e shkëlqyer!

Lajmi për moskandidimin e kryetares aktuale të FRESSH në zgjedhjet e reja me sa duket nuk rezultoi i vërtetë. Vetë kryeministri Rama ka shkruar në facebook duke i dalë në mbrojtje Joleza Kokës, fjalimi i së cilës, disa javë më parë u komentua masivisht në mediat sociale.
Edi Rama u bën thirrje atyre që sulmuan kryetaren e të rinjve socialistë të ndalojnë me baltën në adresë të saj, edhe pse pranon se dalja e saj publike nuk ishte e lavdërueshme. Lexoni të plotë reagimin e Ramës:

“Stop me sulmet mbi sajesa per nje 25 vjeçare!

Boll gure i leshuat per nje fjale pershendetese, qe dakord s’ishte e lavderueshme, nderkohe qe s’ju bejne asnje pershtypje fjalime te tera parlamentare ose partiake qe perbejne kercenim real per rendin logjik dhe gjuhesor te vendit tone!

Joleza eshte nje vajze e shkelqyer qe ka bere nje pune aspak te lehte dhe me jo pak rezultate pozitive ne drejtimin e FRESSh-it. Nuk e ka larguar askush nga drejtimi i FRESSh-it dhe nese do te kandidoje apo nuk do te kandidoje me kur te vije dita e zgjedhjeve te reja, eshte puna e saj dhe e askujt tjeter! Aq me pak eshte puna e atyre qe s’kane asnje lidhje dhe asnje pune me FRESSh-in.” – përfundon kryeministri, i cili më herët gjatë ditës së sotme u citua nga mediat e majta se i kishte prerë mundësinë e rikandidimit Jolezës, duke i ofruar asaj poste më të larta në PS.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...