Published On: 12 Gusht, 2016

Reagon Quni: Fjalën time për demarkacionin do ta them në Kuvend!

Deputeti i LDK-së, Anton Quni ka theksuar se ai votën e tij për demarkacionin do ta bëjë publik në Kuvend e jo në medie.

Reagimi i plotë:

Per qeshtje te rendesise nacionale une flas ne Parlament!

Te nderuar miq , megjithe konsideraten qe ndjeje per mediat, me duhet te reagoj edhe njehere ndaj daljes se nje lajmi te pavertete ne gazeten “Blic” me titull “Anton Quni del kundër demarkacionit”.

Me kete rast une dua te sqaroj opinionin e gjere se nuk kam shprehur kurrfar qendrimi rreth demarkacionit, as per gazeten Blic, e as per asnje media tjeter, qofte te shkruar apo elektronike.

Une ne vazhdimesi jame treguar i hapur dhe bashkepunues me te gjitha mediat ne Kosove duke e ditur rendesine e tyre dhe vleresuar gjithemone larte punen e angazhimin qe bejne ne te miren e pergjitheshme, por ruajtja e profesionalizmit ne publikimin e lajmeve do te duhet te ishte prioritet i mediave ashtu siq per mua eshte prioritet bashkepunimi me to.

Me kete rast sqaroj opinionin e gjere se qendrimet e mija rreth qeshtjeve te interesit nacional, i kame bere gjithmone publike aty ku eshte vendi, aty ku me kane derguar me besimin e tyre votuesit e mij, pra, ne Parlamentin e Kosoves.

Keshtu do te veproj edhe ne lidhje me demarkacionin. Vetem ne Parlament do ta shprehi qendrimin tim ne lidhje me kete qeshtje, prandaj edhe njehere e potencoj se nuk kam dhene asnje deklarate per “Blic” e as per ndonje media tjeter dhe si i tille lajmi i publikuar sot ne Blic eshte i pavertete.

Faleminderit per mirekuptim!

Me respekt:
A.Quni

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal uka thotë:

  Jeta po na meson se fjala patriotizem eshte nje fjale mase se
  ciles mshefet rrena, tradhtija, kamuflimi ,interesi vehtanak
  dhe gjithcka ngjyroset e kallaitet me buder si faqja e nuses gabelice
  per tu duke beter per qiler ne terr ! Anton Quni, Fjala e drejt duhetthane ne kuvend e jashtkuvendi Aty ku ipet mundesija e vendi
  Nuk dua te besoj qe Ti Zotni Quni je aq karahajvan qe nuk e din
  qe demarkacioni i Meh tigjarit I isa Kallugjerit E Hashim mishnices se shkive eshte i damshem dhe i pa pranueshem per kosoven Pra
  Qun, mos u perqyrrav e lidh per karrige pushteti se te hasnger
  dreqi qysh eshte ma se keqi Ki ti kabahate Qun !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...