Published On: 4 Tetor, 2016

Reagon Pajaziti: Nuk e di për çka po hetohem, kurrë s’jam intervistuar

Edhe përkundër se Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar zyrtarisht se ka zgjeruar hetimet në rastin e “Dosjes së Shefave”, duke përshirë në hetime edhe Shefin e GP të PDK’së, Zenun Pajazin, deputetin Besim Beqaj dhe disa zyrtarë të tjerë, Pajaziti ka mohuar se është në dijeni se ndaj tij po zhvillohen hetime.

Zëvendësuesi i Adem Grabovci si shef i Grupit parlamentar të PDK’së, Zenun Pajazit ka mohuar të jetë në dijeni se po hetohet nga prokuroria në rastin e “Dosjes së Shefave”.

“Dua të them është se kurrë Nuk kamë asnjë lloj informate lidhur me këtë punë. Kurrë prej drejtësisë nuk jam ftuar, bile as në cilësinë e dëshmitarit”, citon “Lajmi.net” të ketë deklaruar Pajaziti për këtë portal.

Tutje, ky portal citon Pajazitin të jetë treguar i hapur për bashkëpunim me prokurorinë në ftohet në intervistim në lidhje me këtë rast.

“Llidhur me ato përgjigjem që kanë dal prej presidentit e poshtë, meqë zoti Grabovci ka folur me të gjithë, tash se di çka është fjala. Nëse jermi objekt i hetimit të gjithë është në rregull, por nuk do të thotë që jemi të përfshirë në ndonjë rast të kundërligjshëm. Ne kemi kërkuar që drejtësia të merret me këtë punë dhe ku ka diçka që përben shkelje, si parti jemi të hapur që trajtohen të gjitha rastet”, ka deklaruar Zenun Pajaziti.

Ndryshe, të martën, Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar se ka marrë aktvendim për zgjerimin e hetimeve në rastin e përgjimeve, duke përfshirë shefin e Grupit Parlamentar të PDK-së, Zenun Pajaziti; ish-ministrin në Ministrinë për Zhvillim Ekonomik, Besim Beqaj, dhe disa zyrtarë të tjerë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...