Published On: 21 Maj, 2016

Reagon Kryetari i Deçanit Rasim Selmanaj: Turp e tradhti ndaj interesave të vendit!

I pari i Kosovës Hashim Thaçi u deklarua pro vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës por i këtij mendimi duket që nuk është edhe i pari i Deçanit, Rasim Selmanaj raporton Gazeta Blic.

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që tokat e Manastirit të Deçanit të jenë në pronësi të Manastrit dhe me këtë edhe Kishës Ortodokse të Serbisë, vjen një reagim i ashpër nga Kryetari i Deçanit Rasim Selmanaj.

 Selmanaj në një reagim në profilin e tij në FB mes tjerash e ka quajtur turp e tradhti këtë vendim.

Në vijim postimi i Selmanajt:

IMG_0249

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...