Published On: 5 Korrik, 2017

Reagon i biri i Smajl Haradajt: Pse LDK nuk po kërkon zbardhjen e vrasjeve politike edhe kur ofrohen dëshmitarë

Shpëtim Hajdaraj

Po të ishte LDK-ja parti serioze (?), në momentin që ndonjë dëshmitar pretendues ofron dëshmi për krimet politike ndaj pjesëtarëve të saj (p.sh. vrasja e deputetit Smajl Hajdaraj nga radhët e saj), ku qartë theksohet motivi politik e jo i vramë për çështje personale, do duhej që urgjentisht kryetari dhe kryesia e partisë të thirrnin mbledhje urgjente, së paku ti bënin thirrje drejtësisë që të zbardhen vrasjet kundrejt kuadrove të saj.

Unë e di që përpara ka qenë LDK-ja serioze. Duke e njohur personalitetin e tij (pak jashtë modestisë), jam i sigurtë se kështu do vepronte Smajl Hajdaraj po të ishte gjallë, kundrejt vrasjeve të veprimtarëve të LDK-së (në radhë të parë), por edhe njerëzve të Kosovës.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...