Published On: 12 Maj, 2016

Reagon i biri i Fatmir Limajt, pse ‘lavatriqja’ speciale nuk po e kap Hashim Thaçin?

Durim Limaj, i biri i Fatmir Limajt, kryetarit të NISMA-s për Kosovën, ka reaguar duke dëshmuar matematikisht se shumëherë më tepër po shpenzohet kohë me hetime se sa që është bërë luftë. Por, ai shqetësohet se pse nuk po e kap ‘lavatriqja’ siç e quan ai, Prokurorin speciale, edhe Hashim Thaçin, i cili kur del jashtë thotë se nuk mora pjesë në luftë, e kur është në mesin e shqiptarëve thotë, e udhëhoqa luftën.

Në vijim shkrimi i Durim Limajt në Facebook:

16 Muaj x 30 ditë = 480 ditë LUFTË
480 Ditë (Luftë) x 24 orë= 11,520 Orë LUFTË
13 vjet (Hetime) x 365 ditë = 4,745 ditë HETIME
4,745 Ditë (hetime) x 24 Orë = 113,880 Orë HETIME
Dmth, për 11,520 ore luftë, tashmë janë bërë edhe sot e kësaj dite vazhdojnë të bëhen më shumë se 113,880 orë hetime.
Një matematikë e thjeshtë nëse bëhet i bjen që për 1 orë luftë janë bërë afërsisht 10 orë hetime, ose një ditë e gjysmë punë hetime.
Ku o lavatriçja? Apo hapet për të gjithë, edhe për ata që në mediat e huaja thojnë që s’kanë marrë pjesë kurrë në luftë, e në mediat vendore bëhen themelues të UÇK-së?

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/hetim-i-ri-kunder-fatmir-limajt-dyshohet-per-vrasjen-e-dy-veprimtareve-te-ldk-se-ramiz-hoxha-dhe-selman-binishi/

http://www.shqiptari.eu/emrat-e-udb-asheve-te-cilet-montuan-procese/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
  1. Loki thotë:

    O jau dhjefsha luften e juve qe e keni ba ju,po ju kani myte tu vra ndermjet veti more jazik ju qofte,po sikur mos te
    ishte qajo amerike dot ishit pre pernjemend me sakica. Turp i madh.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(14) Nuk Pelqej(3)
  2. Mal Uka thotë:

    Ti djali i mire paske shume problem me hesape !!!
    Nje vrasje zgjate me sekonda e ma pak Por ne krejt boten
    hulumtimi dhe zbardhja e vrasjes sgjate me vite dhe nese i shtohet numri i personave qe merren me hulumtim e hetim
    dalin edhe shekuj kohe ! sipas matematikes tane Malishvqe !
    Ndersa per Hashimin le tkallxon baba i yt para lavatriqes
    Nuk ki keqeardhje per moshateret tuej jetima qe deshirojne
    ta dijne vrastarin e baballarve te tyre po dhe te denohet qofte ai edhe baba i yt ! Askush nuk deshiron qe i pafajshmi te ngarkohet per te paberat Po tham per qytetar
    e jo per politikan !

    Përgjigjiuni
    Pelqej(43) Nuk Pelqej(5)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...