Published On: 29 Gusht, 2016

Reagon Florim Isufi: Nuk konsideroj që është morale, e as njerëzore etiketimi i emrit tim si i afërt me pozitën apo opozitën

Të dashur miq,

Me vonës u kyça në emisionin Zona B tek Baton Haxhiu, tek i cili në disa kontekste u përmend emri i im. Pa marrë parasysh se kush ishte mysafir në emision, diçka ishte interesante dhe e pa argumentuar. Unë me përgjegjësi morale dhe intelektuale deklaroj se asnjëherë pas vitit 1999 nuk kam qenë i lidhur me asnjë parti politike të Kosovës e as tash. Nuk konsideroj që është morale dhe njerëzore etiketimi i emrit tim si i afërt i pozitës apo opozitës. Edhe pse jam njeri i kujdesshëm dhe parimor ndaj mos angazhimeve politike, përkundër lakimit të emrit tim në kontekst negativ prapë nuk pres kërkim falje. Kam qenë jam dhe do të jem gjithnjë në ofrimin e njohurive shkencore për dobi të çdo kujt.
Për pjesën tjetër do të deklarohem pasi të shoh të kompletuar emisionin.
Florim Isufi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...