Published On: 11 Shkurt, 2016

Reagon Federata e Norvegjisë për refuzimin e Celinës

  • Bersant Celina i ka thënë ‘Jo’ Norvegjisë, ‘Po’ Kosovës. Deklarata e një jave më parë e babait të tij Edvarit për mediat norvegjeze, se djali i tij do të luajë për Kosovën, ka ngritur reagime në shtetin skandinav, ku u rrit talenti i Manchester Cityt.

Celina debutoi javën e kaluar në Ligën Premier, madje asistoi në golin e Sergio Agueros, në humbjen 3:1 nga Leicester City.

Menaxheri për komunikim në Federatën e Futbollit të Norvegjisë, Yngve Powys ndihet i frustruar me vendimin e Celinës.

“Ajo çfarë mund të themi ne është ajo që kemi përjetuar si negociator rreth kohës së të luajturit, prandaj ne nuk kemi mundur të ndikojmë më shumë. Nuk ka dyshim se Federata dhe drejtuesit e Kombëtares kanë dëshiruar që Celina të luajë për Norvegjinë. Por, dëshira dhe pakushtëzimi kanë qenë duke respektuar kohën”, tha Powys për VG, përcjell GazetaOlle.com.

“Bersanti ishte i gatshëm për të luajtur dhe për të dhënë kontributin e tij për Norvegjinë dhe ekipin kombëtar. Ai nuk mund të ulë qëndrimet e tij për vetëm tre minuta lojë”, shtoi ai.

Qëndrimi i Bersantit për të luajtur për Kosovën është komentuar edhe nga ish-ylli i Norvegjisë, Rune Bratseth.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...