Published On: 18 Gusht, 2016

Reagon edhe Shpetim Bulliqi: Listat i ka bërë Qeveria dhe nuk është mirë të keqpërdoret Ambasada e SHBA-ve

Ndaj raportimit të disa mediave se deputeti Shpejtim Bulliqi nuk ka qenë i ftuar nga Ambasada e SHBA-ve që të marrë pjesë në ceremoninë e përurimit të rrugës Ferizaj – Gjilan, e cila do ta mbajë emrin e djalit të nënpresidentit amerikan, ka reaguar edhe deputeti Shpejtim Bulliqi. Ai i ka thënë Gazetës Blic se është qeveria e Kosovës e cila e ka bërë agjendën dhe i ka ftuar mysafirët, e jo Ambasada Amerikane.

“Që organizatori dhe ai i cili i ka bërë listat është Qeveria e Kosovës dhe nuk është mirë të keqpërdoret Ambasada e SHBA-ve. Dhe ajo që ka mundur të na heq nga listat është qeveria e Isa Mustafës”, ka thënë Bulliqi për Gazetën Blic.

Disa mediet raportuan se Bulliqi dhe Vjosa Osmani nuk u ftuan në ceremoninë e djeshme, për faktin se dyshja po mban qëndrim kundërshtues ndaj demarkacionit aktual me Malin e Zi, ku Kosova rrezikon t’i humb mbi 8 mijë hektarë./ Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...