Published On: 27 Shkurt, 2016

Reagon Armend Zemaj: Unë isha në anën e shtetit, duke respektuar mandatin kushtetues dhe moral

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Armend Zemaj, ka reaguar ndaj deklaratave të cilat dje e sot, janë bërë kundër deputetëve të LDK-së, të cilët kanë qëndruar dje në seancën e Kuvendit dhe kanë plotësuar kuorumin për zgjedhjen e Thaçit president, raporton GazetaBlic.

Ai ka thënë se ai është vetëm me LDK-në dhe asnjë parti tjetër.

Ndërsa, sa i takon pjesëmarrjes në kuvend, ai është i bindur se ka qenë në anën e shtetit.

Shikojeni të plotë shënimin e tij:

Të nderuar miqë të nderuar qytetarë të Kosovës.

Mbrëmë dhe sot pata kohë të shohe komentet pro dhe contra të seancës se djeshme, përvoja dhe rrugëtimi im politike si qdo të riut në politike ka përparsite por edhe mangësite e veta, por i bindur nga përvoja jetësore më ka bërë të besoj se nuk është e mundur që të marrësh përgjegjsi dhe mos të marresh kritika.

Miqëve të sinqerte ju theme se me të mirat dhe me të kqijat e saj, une e kamë vetem një parti e ajo është Lidhja Demokratike e Kosovës dhe skamë ndonjë parti tjeter. Andaj qdo veprim qoftë edhe në kundershtim me parimet e mija unë prapë do të jemë pjesë e saj.

Familja më ka dhanë namin ndersa LDK-ja mundesin për të qene pjesë e vendimarrjes apo edhe shprehjes se mendimeve parimore ndaj fenomeneve qofshin të mira apo të kqija.

Ata që kanë menduar se do t’i kapin zjarrin me mashe, që në këtë rast masha ishim unë, Doruntina e Teuta, kanë gabuar rëndë. Në të tre jemi pasardhës të atyre që e dhanë jetën për shtet dhe nuk u përulen para individit për ta rrënuar shtetin. Njëjtë do të vazhdojmë sa kohë që jemi në skenën publike.

Disa nga këta të fushates se linqimit une i njohe nga viti kur ju sulen LDK-së me bo copa copa, bile disa nga këta edhe në emer të “Rugovizmit”, një gjë të tillë të cilen e kërkuan edhe dje të ndodhte. Disa nga këta që emrat e tyre gjinden ne shumë lista zgjedhore të partive të ndryshme jashtë LDK-së, paskan vendos me na etiketue si “tradhëtare” mua dhe koleget e mije të LDK-së si pjesemarres të senaces se djeshme per zgjedhjen e Presidentit të vendit.

Ndersa për ata që janë ndikuar nga ky linqim me sinqeritet ju thame se as sot e as neser nuk muj të lejoj vetes qe te indentifikohem me parti apo individ të bandave të kuqe, apo edhe te atyre partive familjare.

Trashegemia ime politike eshte institucionale nga Rugova, Enveri, Tahiri e Hasani.

Ata që i kanë të ndotura duart me veprime kriminale nuk do munden kurrë të ikin nga drejtësia, pavarsishte pozites, fuqise apo situates politike.

Andaj para interesit tim personal të shpalljes “Hero” ditorë, unë dje isha në anën e shtetit të Kosovës duke respektuar mandatin kushtetues dhe moral. Vota ime ishte e ditur vite me parë, pakë kishte rëndesi.

Ju faleminderit gjithë atyre miqëve dhe simpatizantëve që ishin tmerruar nga linqimet dhe me thirren per perkrahje, kjo eshte besim per mua të vazhdoj me tutje. /GazetaBlic/

 

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Dr Mali thotë:

  Per cilin shtet e moral e ke fjalen o qyqar.Per cilin elektoral, per cilin popull e ke fjalen o i pacipe, genjeshtar, servil,?. Kush te ka dhen besimin per koalicion me pdk e veqanerisht a mendon se ka

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)
 2. Mal Uka thotë:

  Ti ishe ibret i ibretit Askush nuk tka thane me kape gaca ne zjarr
  Askush nuk tka thane me kalu ne partine e shatorave qe nuk jan as nje
  derhem ma pak se shiku i hashimit Por Ti bre hiq , A nuk i njeve
  kerkesat e shume degeve te LDK -es Qe donin te shperndahet kuvendi
  dhe te behen zgjedhje te reja Pa Isa e pa pisa si Ti e si isa !
  Mos mendo qe ata qe kan votue per LDK do ndrrojne parti Jo Jo
  Por do i ndrrojne udheheqesit rrenca Nese ti po e ruejshe shtetin
  me shkelesi te kushtetutes Ti je mbeturine Je krym , je Hiq
  Po Ti ke shite lekure e shpirte , Stka mete kurgja nga njerzorja
  Me cka te blene Per te ber forrum O gjygym ? Kurr ma vota per Ty
  A nuk i ndegjove LDK e Istogut, Deqanit, Pejes Ferizajt Dijaspores
  Zvicerres, gjermanise Suedise e shume te tjera Hup the qafen
  Ti ben miqesi me Vrastaret E Tahir Zemes Nrro mbiemnin Hup !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...