Published On: 20 Janar, 2016

Reagim: Pse Vushtrria nuk nderon Kuqin, Armendin, Dallakun e Ujkanin?

Forumi rinor i LDK-së në Vushtrri reagon ndaj DKRS

Drejtoria për kulturë, rini dhe sport në komunën e Vushtrisë, dje me 19.01.2016 ka ndarë shpërblimet për sportistët e vitit në komunën tonë. Duke përgëzuar fituesit dhe sukseset e tyre, Ne si Forum shprehim indinjatën e thellë që komuna jonë nuk u interesua për sportistët tonë në Europë! I kujtojmë komunës tonë se sportistët vushtrrias duke filluar nga Shefki Kuqi, Armend Dallku, Samir Ujkani etj kanë qenë krenaria e qytetit. I kujtojmë komunës tonë se talentin vushtrrias Milot Rashica (lojtar i Vittese-Holandë), është më i përfoluri në Europë për sukseset e tij! I kujtojmë komunës tonë se Dren Feka nga Vushtrria sapo ka nënshkruar kontratë profesionale në ekipin e Hamburgut (Gjermani)! I kujtojmë komunës tonë se futbollistët juniorë e drejtuar nga Rizvan Jetullahu, pas një punë të palodhshme e vullneti të jashtëzakonshëm, janë kampion pas 30 vite! Shkelzen Xhaferi përfaqësues nga forumi, shprehet i habitur me gjithë këto lëshime nga komuna, sidomos se si talenti më i madh që ka pas Vushtrria dhe Kosova, nuk është shpërblyer nga vendi i vet!?

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...