Published On: 31 Janar, 2016

Reagim nga zyrtari i bashkisë Tiranë: Çani, injorant dhe barbar

Drejtori i Projekteve në Bashkinë e Tiranës, Genc Kojdheli, është i vetmi zyrtar i këtij institucioni që ka reaguar pas akuzave të forta të bëra nga gazetari Arian Çani në emisionin e tij “Zonë e Lirë” në Tv Klan të premten.

Çani e ofendoi me fjalë mjaft vulgare kryetarin e bashkisë Erion Veliaj, duke pretenduar se ky i fundit kishte penguar vajtjen e nënkryetarit Arbjan Mazniku në emisionin e gazetarit.

Çani e etiketoi Velinë me pseudonimin “Vilajet Qyrku”, që siaps disave ëhstë një nofkë që ka përdorur Veliaj në të kaluarën nëpër rrjetete sociale, për të sulmuar kundërshtarët e tij politikë.  “Unë fshij b… me mortje si ky” – tha Çani.

Pas këtij incidenti Kojdheli ka shkruar në Facebook: “Palo gazetar! Gjuhë prej barabari injorant në një televizion kombëtar në orarin e pikut”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...