Published On: 2 Prill, 2016

Reagim kundër shkrimit të Endri Aleksander Meksi: Është skizofreni kjo juaja?

Reagim kundër shkrimit të Endri Aleksander Meks

[Gazeta Tema, 28.03.2016] http://www.gazetatema.net/web/2016/03/28/djali-i-aleksander-meksit-ja-cndodhi-ate-nate-ne-rinas/

 

Zoti Endri Meksi,
Ju po aludoni se edhe mund të kem dashur unë të vras babain tuaj!?
Éshtë skizofreni kjo juaja?
Vërtetë e quani të mundur një gjë të tillë?! E kjo sepse kam pasur mendime të kundërta me babain tënd. Kaq të poshtër na imagjinuake ne të vitit 1992, natyrisht përfshirë dhe babain tënd?
Ti thua „Por një detaj e kujtuam pas këtij shkrimi, ishte që Bashkim Kopliku erdhi për vizitë menjëherë në shtëpinë tonë“ etj. Me kë e kujtove, me babain dhe nënën tënde? Pa kujtojeni dhe një herë më mirë, se mos e keni gabim fare, sepse unë, e para, nuk e di të kem shkeluar ndonjëherë në shtëpinë tuaj! Dhe e dyta, por më kryesorja, edhe po të kisha shkeluar xhanëm, dhe ajo ditë të ishte e para herë, çfarë ka këtu anormale: a kishte kaluar një rrezik babai yt, dhe a nuk qenka normale, që një koleg pune të vijë t’i bëjë një vizitë urimi, paçka se në punë, qoftë dhe në jetë, nuk ndan mendime të njëjta me babanë tënd?
Pres të më kërkosh të falur publikisht për aludimet tua shumë të ulta, që është e vetmja gjë që mund të riparonte disi imazhin tënd para çdo njeriu normal.

Bashkim Kopliku

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...