Published On: 8 Maj, 2016

RD/ Elvis Roshi: Më arrestuan në Gjermani, por s’më kujtohet pse

Kryebashkiaku i Kavajës Elvis Roshi ka plotësuar formularin e vetëdeklarimit në kuadër të ligjit të Dekriminalizimit.

Sipas disa të dhënave të siguruara e të publikuara nga gazeta “Rilindja Dememokratike”, Elvis Roshi pranon se e emrin e ka pasur Ervin, por e ka ndryshuar.

Kjo gjë ka ndodhur në vitin 2002 dhe kryebashkiaku i Kavajës, pranon gjithashtu se, më parë ka qenë në hetim nga autoritetet të huaja për vepra penale.

Elvis Roshi ka plotësuar në formular se, është proceduar nga Gjykata e Mynihut në Gjermani, shkruan “RD”.

Por, pyetjes për arsyen e hetimit, Roshi çuditërisht i përgjigjet se, “nuk e mban mend përse është hetuar”. Në lidhje me pyetjen nëse ndaj tij është marrë ndonjë masë sigurie, Elvis Roshi pranon se, ka patur masë sigurie arrest me burg.

Ai shton gjithashtu se, është dëbuar nga qyteti i Mynihut, por edhe në këtë rast nuk i kujtohet përse është dëbuar.

elvis roshi

13181179_988792681174569_2123719037_n

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...