Published On: 5 Tetor, 2016

Rasti misterioz: 43 vjeçari i cili kurrë nuk u largua nga shtëpia

Policia gjermane po heton rastin e një çifti për të cilët thuhet se e kanë mbajtur djalin e tyre në shtëpi në një fshat pranë qytetit bavarez të Bayreuth për 30 vjet, transmeton Klan Kosova.

Burri i cili tani është 43 vjeçar, rrallë është parë që nga koha kur ndërprerë shkollën në moshën 13 vjeçare.

Policia thotë se ai dukej i lënë pas dore.

Nëna e tij tha për mediat lokale se “ai nuk dëshironte që të dilte nga shtëpia” , dhe ajo e ka lejuar këtë gjë pasi dëshironte ta mbronte djalin e saj.

Policia u alarmua nga rasti misterioz muajin e kaluar, ndërsa e morrën burrin dhe e dërguan në spital.

Ai nuk është identifikuar për shkak të ligjeve të rrepta të privatësisë në Gjermani.

“Ndoshta ai dëshironte të jetonte në atë mënyrë”.

“Ne nuk e dimë saktësisht që sa kohë ka jetuar burri atje pa kontakte të rregullta me botën e jashtme, as nuk e dimë se si ishte situata”, u ka thënë gazetarëve zëdhënësi i policisë, Juergen Stadter.

Në një konferencë të mërkurën polici tha se kishte prova që ai kishte qenë në gjendje të lëviz lirishëm nëpër shtëpi, dhe nuk ishte lidhur me zinxhirë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...