Published On: 25 Mars, 2016

Rasti “Celula” për lidhjet me ISIS, gjykata maqedonas shpallë dënime me 5 dhe 7 vjet burg

Në rastin “Celula” që ka të bëjë me pjesëmarrjen dhe rekrutimin e shtetasve të Maqedonisë në radhët e ISIS dhe luftërat e tjera në Lindjen e Mesme janë shqiptuar dënime me burg për 8 veta të akuzuar, informon INA.

Ndaj gjashtë vetave janë shqiptuar dënime me burg prej 5 viteve, ndërsa njëri prej tyre është dënuar me 7 vjet dhe bëhet fjalë për imamin e Tutunsuz Xhamisë, Rexhep Memishi. Siç bëhet e ditur, imami Memishi në marrëveshje me prokurorinë ka marrë 7 vjet burg, për pjesëmarrje dhe organizim të paramilitarëve dhe rekrutimet për luftë në Siri. 5 veta nga grupi i të akuzuarve nuk kanë pranuar akuzën. Ky grup u arrestua gjatë verës së vitit të kaluar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...