Published On: 15 Qershor, 2016

Rastet të Zvicrës, goli për Rumaninë – Video+Foto


Kombëtarja e Zvicrës me të cilën shqiptarët janë të lidhur shpirtërisht, herën e parë një vend mik, dhe më fuqishëm pasi për të luajnë luanët shqiptarë, Shaqiri, Xhaka, Behrami, Mehmedi e Xhemajli, por pa harruar dhe injoruar shqiptarin nga Sanxhaku Seferin, zemrat tona rrahin për të.
Por, në pjesëlojën e parë shanset e panumërta të Zvicrës nuk u konkretizuan, veçmas nga Sefer-oviç, dhe pasi ndëshkimi pas një ndërhyrje të palejueshme, nga mbrojtësi zviceran dhe kjo u ndëshkua me penallti. Ishte Stephan Lichtsteiner ai që shkaktoi penallti duke kapur për fanelle një sulmues rumun.
Realizues nga penalltia ishte rumuni Bogdan Stancu, duke e dërguar topin në anën tjetër të Sommerit.
Edhe pas realizimit të golit, kombëtarja zvicerane sulmonte pa ndalë, por nuk ia doli të barazojë në pjesëlojën e parë.
Në fakt, një humbje e Zvicrës e favorizon Shqipërinë, me shpresë që ajo të arrijë rezultate positive me Francën dhe Rumaninë, duke llogaritur në rastin më të mirë mbledhjen e katër pikëve. Por, do të shohim se çfarë do të ndodhë sonte me kundërshtarin ne fuqishëm Francën. SHQIPTARI.EU

 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...