Published On: 8 Qershor, 2016

Rashiq: Vuçiq nuk lejon krijimin e FAK-ut (Video)

Deputet i Listës Serbe, Nenad Rashiq, nuk beson se Kryeministri Aleksandar Vuçiq do t’i japë leje Listës Serbe për të votuar Projektligjin dhe amendamentet kushtetuese, që i ndryshojnë emrin dhe misionin FSK-së.

Në një intervistë për Info Box të RTV Dukagjinit, përcjell Telegrafi, Rashiq tha se Serbia vlerëson që nuk është në të mirë të serbëve të Kosovës nëse themelohen Forcat e Armatosura.

“Nuk besoj, në këtë rast, sic thash edhe më herët, sipas eksperiencës time që kam Beogradi zyrtar konsideron që nuk është në interes të serbëve të Kosovës themelimi i Forcave të Armatosura”, ka thënë Rashiq.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...