Published On: 1 Shtator, 2016

Rashiq tregon arsyet e mospjesëmarrjes në seancë

Ligjvënësit serbë nuk ishin ftuar në asnjë takim në lidhje me demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, dhe për këtë arsye nuk janë në sallën e kuvendit, tha deputeti Nenad Rashiq.

“Ky është një reagim normal për shkak se përfaqësuesit serbë nuk u ftuan në asnjë takim zyrtar që kishte lidhje me demarkacionin e kufirit”, tha Rashiq.

 Ai shtoi se marrëdhënia me Kryeministrin dhe përfaqësues të tjerë të shqiptarëve të Kosovës janë shqetësuese dhe të pamjaftueshme.

“Sa i përket demarkacionit nuk kemi pasur asnjë takim zyrtar, për të cilin do të mund të flisnim”, ripërsëriti Rashiq, raportojnë mediat serbe, përcjellë Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...