Published On: 29 Korrik, 2016

“Rashica ideal për Ajaxin”

Skuadra e njohur nga Holanda, Ajaxi, ka shprehur interesim për shërbimet e sulmuesit kosovar Milot Rashica, kanë njoftuar të enjten mediumet holandeze.

Mësohet se Ajaxi tashmë ka kontaktuar skuadrën e Vitesses dhe për transferimin e Rashicës gjatë kësaj vere, është i gatshëm të paguajë një dëmshpërblim deri në shtatë milionë euro, përcjell Koha Ditore.

Është trajneri i ri i Ajaxit, Peter Bosz, ai që po insiston për transferimin e kosovarit. Bosz e njeh shumë mirë Rashicën, me të cilin ka punuar te Vitesse në fazën e parë të edicionit të kaluar. Ishte pikërisht, Bosz ai që afirmoi dhe i dha mundësinë Rashicës për të luajtur dhe treguar vlerat e tij në elitën e quajtur “Eredivisie”. Rashica në edicionin e shkuar ishte ndër talentet më të dalluar në kampionatin holandez.

“Milot Rashica do të ishte një blerje shumë e mirë për Ajaxin, duke patur parasysh se është një talent në zhvillim e sipër, i cili edicionin e fundit shkëlqeu te Vitesse”, ka shkruar e përditshmja “Volkskrant” të enjten. “Ajaxi ka mundësi për ta bërë këtë transferim dhe pas largimit të sulmuesit Milik, do të ketë nevojë për përforcime në fazën e sulmit”….

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...