Published On: 4 Shtator, 2016

Rashica i kundërpërgjigjet atyre që e quajnë “tradhtar”

Një shkrim i gazetarit Andi Bushati drejtuar Milot Rashicës pati ngritur shumë debat mes shqiptarëve të Shqipërisë dhe atyre në Kosovë.

Fjala “tradhtar” e përdorur nga Bushati bëri që debati të nxehej shumë në rrjete sociale, transmeton Koha.net. E sot bomberi kosovar, Milot Rashica dha një përgjigje të shkurtë në lidhje me atë shkrim.

Ai tha se ka bërë zgjedhje personale për të luajtur për Kosovën dhe se nuk i intereson askush, aq më shumë dikush që e bën një shkrim vetëm për të rënë në sy.

“Unë e kam bërë zgjedhjen time personale, nuk më intereson kurrkush, që e bën një shkrim për të rënë në sy”, ka thënë Rashica para gazetarëve në seancën stërvitore të Kosovës, para ndeshjes historike kundër Finlandës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...