Published On: 17 Janar, 2016

Rashica flet pas golit të fitores (Video)

  • Milot Rashica e ka nisur më së miri sezonin pranveror në kampionatin holandez.

Ai ka realizuar gol në fitoren prej 2-0 të Vitesses kundër Camburit

“I lumtur që e nisa pjesë e dytë të sezonit me një gol dhe tri pikë. Skuadra bëri punë të mirë”, shkroi ai në profilin e tij në Instagram.

Talenti kosovar deri më tani ka shënuar shtatë gola në ligën elitare holandeze.

Ky është goli i shtatë i Milotit në këtë kampionat në 18-të ndeshje të zhvilluara, transmeton Gazetaolle.com.

Ndërsa në tre ndeshjet e fundit ka shënuar katër gola.

Rashica është 19-vjeçar dhe është pjesë e Kombëtares së Shqipërisë U-21.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...