Published On: 6 Prill, 2016

Raporti: Shqipëria e para për prodhimin e kanabisit në Evropë

Madje në raportin e fundit të Bashkimit Europian, ai i vitit 2016 për prodhimin dhe trafikimin e lëndëve narkotike, Shqipëria vazhdon të jetë vendi i parë në Europë për prodhimin e kanabisit dhe shitjen e tij në tregjet europiane.

Megjithëse vlerëson operacionin e policisë në Lazarat, raporti i BE-së thekson se Shqipëria është burimi i kanabisit për Evropën.

Pas nesh, renditet Holanda e lista vazhdon me Republikën Çeke, Marokun, Spanjën dhe Afganistanin.

Sa i përket shitjes së heroinës, Shqipëria në këtë raport përmendet si rrugë kalimi e kësaj substance narkotike.

Edhe raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit thekson se Shqipëria është një vend origjine sa i përket kanabisit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...