Published On: 13 Gusht, 2016

RAPORTI/ Mafia siciliane aleancë me klanin shqiptar për shitjen e drogës

Mafia në Emilia Romagna të Italisë duket se ka shkuar shumë larg, pavarësisht përpjekjeve të DIA për ta luftuar. Një raport i fundit i antimafias italiane tregon se, mafia është bërë pjesë dhe e administratës lokale me anë të ryshfetit.mafia-ndrangheta-ue-soldi-fondi
Por, një gjë tjetër që bie në sy është fakti sesi mafia italiane bashkëpunon me klane të huaja mafioze për të menaxhuar shitjen e kokainës dhe heroinës.

Bashkëpunimin me shqiptarët e bën mafia siciliane, e cila është e specializuar në trafikimin e drogës. Ajo shfrytëzon aleancën me shqiptarët për shitjen e saj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...