Published On: 11 Janar, 2016

Raporti final për përmbushjen e kritereve për liberalizim – më 15 janar

  • Përfaqësuesit e institucioneve janë zotuar se deri më 15 janar do të përgatitet raporti final lidhur me përmbushjen e rekomandimeve të fundit të Komisionit Evropian për liberalizimin e vizave, raporton TV ARTA .

Në një njoftim të qeverisë thuhet se kreu i ekzekutivit Isa Mustafa, ka mbledhur përfaqësuesit e institucioneve të ngarkuara për finalizimin e përmbushjes së rekomandimeve për liberalizimin e vizave ku edhe është bërë zotimi se deri kah mesi i këtij muaj për rezultatet konkrete t’i raportohen institucioneve relevante të BE-së, transmeton Koha.net.

“Në takim u konstatua se ka mbetur ende e pazgjidhur çështja e objektit të Avokatit të Popullit, si rezultat i mos zhvendosjes së Gjykatës Kushtetuese në Pallatin e Drejtësisë, ashtu siç ishte paraparë me vendim të Qeverisë dhe të konfirmuar me letërkëmbimin e ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese”, thuhet në njoftim.

Po ashtu theksohet se kryeministri Isa Mustafa ka rikonfirmuar angazhimin e plotë të Qeverisë për të punuar maksimalisht në realizimin e plotë dhe sa më të shpejtë të aspiratave eurointegruese.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...