Published On: 4 Mars, 2016

Ranieri pritet të zëvendësojë Conten

  • Claudio Ranieri prej mediave angleze po shihet si trajner i ri i Kombëtares italiane.

Pronari i Chelseat, Roman Abramovich ka deklaruar se ka arritur marrëveshje me Antonio Conten për të marrë drejtimin e skuadrës londineze.

Sipas Daily Express, Federata e Futbollit të Italisë (FIGC) ka vendosur që për shkak të përvojës ndërkombëtare dhe drejtimit mbresëlënës të Leicester Cityt, Ranieri është në ‘Pole-Position’ për të marr drejtimin e Azurrëve, transmeton Telegrafi.

Daily Express gjithashtu konfirmon bisedimet mes FIGC-së dhe trajnerit të Interit, Roberto Mancinit së bashku edhe me trajnerin e Beijing Guoan, Alberto Zaccheroni.

Por, edhe trajneri i Fiorentinas, Paulo Sousa, shihet si opsion i zëvendësimit të Contes.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...