Published On: 25 Gusht, 2017

Ranieri: Neymar do të kalojë Messin dhe Ronaldon

  • Claudio Ranieri, trajnerin italian, beson se Neymar do të kalojë Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin

Neymar ka hyrë në histori të futbollit si lojtari më i shtrenjtë në botë. Ai u transferua nga Barcelona në Paris Saint-Germain për 222 milionë euro.

Pro, trajneri i Nantesit, Claudio Ranieri mendon se shumë shpejtë do të vjen koha kur Neymar do të jetë më i miri në botë, duke lënë prapa Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin.

“Mendoj si të gjithë të tjerët. Ai është një lojtar i madh. Pas Ronaldos dhe Messi, ai do të fitojë Topin e Artë në të ardhmen. Unë mendoj se me butësi ai do t’i mundë të dy, sepse ai është shumë i ri”, ka deklaruar Ranieri. /Express/

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/sport/neymar-do-te-kaloje-messin-dhe-ronaldon-424326/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...