Published On: 10 Maj, 2016

Ramushi: Kështu nuk durohet më

  • Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se 14 maji, dita e protestës së radhës e thirrur nga ajo dhe Nisma për Kosovën, është një ditë e rëndësishme për qytetarët e Kosovës.

“Kundërshtimi qytetar do të jetë i fuqishëm, sepse kështu nuk durohet ma!”, ka qenë porosia e drejtuesve të AAK’së, në krye me Ramush Haradinajn, të cilët sot kanë qëndruar në Klinë, ka bërë të ditur AAK nëpërmjet një shkrimi në Facebook.

Ata sot janë takuar me strukturat e degës, me qytetarë, përfaqësues të komuniteteve fetare, me biznese, ndërkohë që më vonë do të takohen edhe me banorët e disa fshatrave të Pejës në kuadër të mobilizimit për protestën e 14 majit, thuhet në shkrimin e AAK’së në Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...