Published On: 8 Shkurt, 2016

Ramushi ka përjashtuar Kadri Veselin nga mbledhja

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka pasur ftesë zyrtare për të marrë pjesë në takimin e sotëm në mes Jahjagës dhe liderëve politikë.

Burime të Indeksonline thonë se kërkesa e Haradinajt për të mos marrë pjesë Veseli në takim ka qenë pretekst që tryeza e sotme të dështoj./Indeksonline/
Veseli nuk merr pjesë në takimin me Jahjagën, arsyeja Ramush Haradinaj

Në takimin i cili ka filluar para pak minutash në mes të presidentes Jahjga dhe Mustafës Thaçit e Haradinajt ka qenë e planifikuar që pjesë e takimit të jetë edhe kryeparlamentari Kadri Veseli, merr vesh Indeksonline.

Mirëpo arsyeja e mos prezencës së Veselit në këtë takim ka të bëjë me liderin e AAK-së Ramush Haradinaj, ku ky i fundit kishte thënë se do të marrë pjesë në takim vetëm në rast se Veseli nuk do të jetë aty.

E duke parë që vendi është një krizë të thellë politike, Kadri Veseli ka vendosur që të mos jetë pjesë e këtij takimi në mënyrë që të vazhdohet dialogu në mes pozitës e opozitës për të gjetur një zgjidhje për dalje nga kriza.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...