Published On: 27 Prill, 2017

Ramushi është nisur për në Kosovë (VIDEO)

  • Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj u lirua sot nga autoritetet franceze pas pothuajse katër muajsh ndalesë në bazë të një urdhër-arresti serb.

Në këto momente Haradinaj gjendet në aeroportin e Bazelit, njofton Klan Kosova.

Haradinaj pritet të arrij në Kosovë këtë mbrëmje në orën 19.

Linku më poshtë sjell dhe momentin e lirimit të Haradinajt nga Gjykata e Colmarit në Francë:

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...