Published On: 14 Maj, 2016

Ramushi duhet thirrur FBI-në ta hetojë demarkacionin dhe Mehën (Video)

  • Ramush Haradinaj ka thënë se duhet thirrur FBI për çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi. Ndërkohë ka folur edhe për takimin me Presidentin Hashim Thaçi.

Kreu i AAK-së, ka thënë se arsyeja për thirrjen e FBI-së duhet bërë ngaqë kjo është kriminale.

“Kam kërkuar FBI-në për Murat Mehën, ai është për hetim”, ka thënë Haradinaj, teksa ka shtuar se nuk do t’i kërkoj falje.

Haradinaj ka shtuar se kufiri është falur gjatë qëndrimeve në kafene. Ai ka thënë se nuk ka kuptim që të kthehen në Kuvendin e Kosovës.

“Kanë kaluar kohë duke u takuar në kafene, kanë qëndruar në kafene dhe aty kanë falur tokën”, tha Haradinaj.

R. Haradinaj 

Ndërkohë Haradinaj ka folur edhe për takimin me Presidentin Hashim Thaçi.

Kur ishte organizuar ndeja me rastin e liberalizimit të vizave, një fotografi kishte bërë jehonë në medie. Ishte fotografia e Ramush Haradinajt dhe Hashim Thaçit teksa ngrehnin dolli.

Haradinaj në “Interaktiv” të KTVsë ka thënë se ai takim ishte për “kurtuazi”.

Ai ka thënë se nuk ka mundur t’i ikë përshëndetjes me Thaçin, në prezencën e ambasadorëve dhe se nuk është folur fare për politikë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...