Published On: 31 Maj, 2017

Ramush Haradinaj, uroj që herave të tjera të konsulltohesh me këshilltarin tuaj Muharrem Nitaj se mbrëmë  jeni bërë përrallë

 

Ajet Avdyli

Kur flet njeriu për vetveten, ose shton ose heq diçka. Mbrëmë e dëgjova kandidatin për kryeministër nga radhët e koalicioni të territ, vërtetë këtij njeriu nuk ke nevojë të i heqësh asgjë, sepse ky me sjelljet e tija i heqë vetes gjithçka. Ramushi në në KTV deklaroi se Asociacioni i komunave serbe tani ka rënë poshtë, dhe se nuk ja vlenë të merremi me të fare, si të tillë Gjykata Kushtetuese e ka hedhur poshtë si projekt i paqëndrueshëm, gjithnjë sipas tij, e krahosoi me Republikën serbe në Bosnje dhe Hercegovinë. Por të njëjtën natë, por në televizione të ndryshme, në emisionin Click, këshilltri i tij, Muharrem Nitaj në pyetjen, se ç`farë do të bëni me Asociaconin e Komunave serbe, deklaroi me sa vijon: Asociacioni është gati se i zgjidhur, tani e dimë se Kushtetuata e ka specifikue, ai do të bëhet me që nuk bie në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës, dhe si i tillë mund të realizohet pa asnjë hezitim. Merreni me mend se, për këtë Asociacion dhe Dermarkacion, sikur deshën ta kallin Kosovën, e dimë i kishin kërkesa të sajuara, e tani, Asociacioni qenka punë e kryer, por deri dje këta këtë nuk e kanë thënë para qytetarëve.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...