Published On: 7 Shkurt, 2016

Ramush Haradinaj, shpjegon ndarjen nga Vetvendosja!

Ramush Haradinaj, Kryetar i AAK-së, përmes një komunikate për media ka njoftuar arsyet pse Haradinaj i është përgjigjur pozitivisht ftesës së Presidentes Jahjaga për takimin e nesërm në Presidencë. Në vijim mund të lexoni arsyet të cilat Haradinaj i bën publike pse do të marrë pjesë në takim:

1.I jam përgjigjur pozitivisht takimit të Presidentes në mënyrë që prezantoj qëndrimin tonë, tashmë të bërë publik e të palëkundur se si të dalë vendi nga kriza institucionale politike.
2. Në këtë tryezë do të kërkoj që të shpërndahet parlamenti dhe vendi të shkojë ne zgjedhje të parakohshme, si e vetmja mundësi kjo për të dalë nga kriza.
3. Poashtu do të kërkoj që zgjedhja e presidentit të bëhët me votë të drejtpërdrejtë nga populli.
4. Do t’i njoftoj akterët e kësaj tryeze se Opozita e bashkuar është e vendosur ta vazhdojë kundërshtimin politik e qytetar deri në përgjigje pozitive për këto kërkesa.
5. Vlerësoj se vetizolimi i udhëheqësve opozitarë nënkupton izolim të kauzës së drejtë e opozitës, e cila duhet të depërtojë çdo kund, duke përfshirë edhe qarqet ndërkombëtare. Ndërkaq vlerësimet e individëve për qëndrimin tim dhe të AAK-së, në raport me kētë tryezë, i konsideroj ose të ngutshme, ose me agjendë.
6. Pavarësisht prej të gjithave, AAK do të mbetet e palëkundur në frontin e përbashkët opozitar të kundërshtimit të degradimit të shtetit!

LEXONI:

http://www.shqiptari.eu/skenari-i-zi-per-ldk-ne-e-ramushi-tradhton-vetvendosjen/

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fatmir maloku thotë:

    Ramushi ka qene njeriu, i cli qenga fillimi ka mundur, ti ul te gjith lideret politik dhe te mirren vesh per daljen nga kriza .Pse nuk eka bere kete edin aj vet, por nuk eshte dashur te bjen viktim e Albin Kurtit dhe kokfortesis se ti.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(6)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...