Published On: 26 Shkurt, 2016

Ramush Haradinaj: Në zgjedhje shkojmë më 5 ose 6 mars!

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në një fjalim të mbajtur para simpatizantëve dhe qytetarëve të Kosovës, që janë duke kundërshtuar zgjedhjen e Thaçit, president ka thënë se zgjedhjet vendi do të shkoj në zgjedhje së shpejti.

Sipas, Haradinajt zgjedhjet e parakohshme do të ndodhin me 5 ose 6 mars, raporton gazetablic.com

“Vendi do të shkoj në zgjedhje të jashtëzakonshme dhe do të rrëzohet kjo qeveri. Data e zgjedhjeve do të jetë 5 ose 6 mars të këtij viti”, ka thënë Haradinaj. (Gazeta Blic)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...