Published On: 14 Maj, 2016

Ramush Haradinaj: Kjo qeveri e ka shkatërruar Kosovën!

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka theksuar se Kosova është e trazuar nga Serbia në veri. Mirëpo, sipas tij, vendi është më i trazuar nga njerëzit tanë, nga keqqeverisja e tyre.

 “Kosova i ka dy rreziqe: nga fqiu në veri dhe nga qeveria”, tha ai, raporton Gazeta Blic.

Sipas Haradinajt, qeveria po pengon vendosjen e rendit dhe ligjit në Kosovë, nuk po lejon vendosjen e kushtetutshmërisë së vendit.

“Sot, me të drejtë u themi atyre që e shkatërruan vendin, dhe t’ia dorëzojnë mandatin qytetarit”, ka thënë ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...