Published On: 19 Maj, 2017

Ramush Haradinaj: Ja kush ia prishi matematikat opozitës që t’i fitoj zgjedhjet!

Haradinaj jep përgjigje interesante nëse PDK rrëzon qeverinë në qoftë se ai bëhet kryeministër i pyetur pse ndërroj mendje dhe hyri në koalicion me PDK, ai ka thënë, se marrëveshje e koalicionit LDK-AKR e bëri që të minimizohen shpresat për ndryshim nga partitë opozitare. “Marrëveshja e një partie opozitare për hyrë në koalicion me njërën nga partitë në pushtet krijo një situatë të re e cila minimizoi shpresat për ndryshim nga partitë opozitare”, ka thënë ai.

Haradinaj në konferencën ku zyrtarisht prezantoi Arbër Vllahiun në AAK, ka thënë se beson që edhe me koalicionin e ri do të ketë ndryshime në të mirë të vendit. I pyetur nëse frikësohet se PDK do ta rrëzojë edhe qeverinë e ardhshme nëse ai bëhet kryeministër ka thënë: “Unë kështu jam rrëzona e çohem”.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...