Published On: 1 Qershor, 2016

Ramush Haradinaj e Mimoza Kusari e pinë kafen e mëngjesit në Prishtinë (foto)

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është parë duke pirë kafe në mëngjesin e sotëm me kryetaren e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila.

Insajderi ka siguruar një fotografi të këtij takimi që ka ndodhur në njërin prej lokaleve në Prishtinë.

Haradinaj dhe Kusari-Lila nuk kanë qenë të shoqëruar nga bashkëpunëtorë të tjerë të tyre.

Mimoza Kusari-Lila dhe Ilir Deda kanë paralajmëruar krijimin e një partie të re politike ndërsa nuk dihet nëse takimi është bërë me qëllim të lidhjes së ndonjë bashkëpunimi në të ardhmen mes dy palëve.

Në anën tjetër, AAK e Haradinajt tashmë ka lidhur një koalicion parazgjedhor me Nismën për Kosovën, ndërsa po insiston në zgjedhje të jashtëzakonshme.  Zyrtarë të AAK-së disa herë kanë thënë se zgjedhjet do të mbahen brenda këtij viti.

Mimoza Kusari cilësohet si kundërshtare e fortë e AAK-së.  Ajo kishte arritur që të largonte AAK-në nga pushteti në Gjakovë, pasi që në zgjedhjet lokale kishte mundur Pal Lekajn./Insajderi.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...