Published On: 24 Prill, 2017

Ramush Haradinaj dhe bashkëshortja e tij marrin nënshtetësinë shqiptare

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishari ka dekretuar sot liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Ramush Haradinaj dhe bashkëshorten e tij Anita Muçaj me shtetësinë shqiptare.

Në dekret thuhet se nënshtetësia iu është dhënë me kërkesë personale të tyre.

Ndryshe, aktualisht lideri i AAK-së ndodhet në Francë, në bazë të një fletarresti të Serbisë. /Indeksonline/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...