Published On: 9 Janar, 2016

Ramush Haradinaj akuzon për tradhti qeveritarët (Video)

Ramush Haradinaj po mban fjalim dhe po i akuzon për tradhti qeveritarët. Ai po thotë se të gjitha i kanë arrit me vjedhje dhe në kurriz të qytetarëve.

Kosova do të bëhet kur qeveritarët të shkojnë nga këtu, pushteti.

 

  • Opozita me flamurin e Amerikës në protestë Kryetari i Degës së AAK’së në Prishtinë, Avni Arifi ka publikuar disa foto, ku shihet flamuri amerikan. Nuk ka shkruar ndonjë koment, por duket se ky është një mesazh që opozita dëshiron të dërgojë se është pro SHBA’së.
  • 14:04Kështu po duket sheshi “Skënderbeu” para protestësKështu po duket sheshi “Skënderbeu”, ku pritet të nis protesta e thirrur nga partitë opozitare, VV-AAK-Nisma. Një pjesë e vogël e protestuesve janë duke pritur këtu, kurse turma tjetër është tek Biblioteka Kombëtare.
  • 13:50Shtohet numri i protestuesve para Bibliotekës Dhjetëra autobusë kanë mbërritur në Prishtinë me protestues nga mbarë Kosova. Ata janë duke u bërë bashkë para Bibliotekës Kombëtarë. Pastaj do të vazhdojnë në drejtim të Qeverisë. Deri më tash s’ka pasur asnjë incident mes protestuesve dhe policisë
  • 13:33Protestuesit po grumbullohen te BibliotekaProtestues nga e gjithë Kosova ia kanë mësyrë Prishtinës. Janë grumbulluar para Bibliotekës Kombëtare. Po brohorasin kundër Qeverisë dhe marrëveshjeve të arritura me Serbinë dhe Malin e Zi. Marshi i Opozitës nis në orën 14.
  • Protesta hap pas hapi.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...