Published On: 31 Mars, 2016

Ramos: Koha t’i hakmerremi Barcelonës

  • Sergio Ramos mendon se Real Madridi ka shanse të mira që të largohet me rezultat pozitiv nga ‘Camp Nou’

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka thënë se ‘Los Blancos’ kanë një mundësi të mirë që t’i hakmerren Barcelonës për atë humbje turpëruese prej 4:0 në ndeshjen e parë në Santiago Bernabeu.

Duke folur për ndeshjen në Televizionin e Real Madridit, 30 vjeçari tha ndër të tjera se do të jetë një ndeshje e veçantë dhe se çelësi i suksesit ndaj Barcelonës është që të mbrohen sa më mirë.

“Kjo është një javë dhe një lojë që nuk nevojitet të flitet shumë për të për shkak se të gjithë i dimë pasojat masive dhe rëndësinë që vjen të luajturit në një El Clássico, veçanërisht duke pasur parasysh atë që ne kemi kaluar këtë sezon”, ka thënë Ramos.

“Në futboll gjithçka mund të ndodhë dhe ekipi është në frymën e duhur. Pas rezultatit të keq në radhë të parë në El Clássico, futbolli ju jep mundësi për hakmarrje dhe të shtunën ne kemi mundësi për të luajtur si mysafirë kundër një ekipi të madh si Barcelona”, ka shtuar Ramos.

“Ne jemi të etur për të bërë mirë. Ekipi është në formë shumë të mirë dhe duam të bëjmë një performancë të madhe për t’i marr tre pikë, të cilat do të shërbenin për të zvogëluar hendekun me ta në La Liga”, përfundoi kapiteni i ‘Los Blancos’.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...