Published On: 27 Tetor, 2016

“Ramiz Kelmendi zëvendëskryeministër, tallje me Kosovën”

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha, në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë se emërimi i Ramiz Kelmendit në postin e të dytit të kryeministrisë është shaka me vendin.

Ai ka deklaruar se e ka pritur këtë gjë, nisur nga veprimet e fundit të Kelmendit dhe afria e tij me presidentin e vendit, Hashim Thaci, njofton Klan Kosova.

“Ramiz Kelmendi zëvendëskryeministër është tallje që i bëhet Kosovës. Ta them të drejtën, unë e kam ditur që kjo gjë mund të ndodhë, prej kur i kam parë disa nisma qesharake të tij”.
“Por kjo nuk është asgjë tjetër vec një votë më shumë për demarkacionin, pasi largimi i tij nga Kuvendi i Kosovës ka bërë që në vend të tij të vijë një servil tjetër”.
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...